На Рівненщині відзначають річницю Антонія Мальчевського

На Рівненщині за участю гостей із Польщі та представників польського консульства в Луцьку вшановують пам’ять класика польської літератури Антонія Мальчевського.

Мальчевський став засновником «української школи» в польській поезії не випадково – майбутній класик виростав у родовому маєтку Мальчевських під Дубним.

Польські культурні інституції оголосили нинішній рік «роком Антонія Мальчевського». За деякими відомостями, Мальчевський народився 215 років тому у Княгинині під Дубним, за іншими джерелами – у Варшаві.

Так чи так, рід Мальчевських був знаним на Волині, тут поховані його батьки, розповідає Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Томаш Янік.

«Це дуже важлива урочистість і для Дубна, і для польсько-українських стосунків – вшанування пам’яті представника української школи польського романтизму, – каже Томаш Янік. – Бо ця людина народилася на Волині у польській шляхетській родині, але засвоїла чимало уроків української культури, яка вплинула на його творчість. Його поема «Марія» є таким твором, просякнутим українським побутом і культурою… Вперше в Дубні ми разом з українцями відзначаємо цей ювілей».

Нещодавно в Дубні відбулося спецпогашення конверта з маркою пам’яті Антонія Мальчевського, де він зображений на тлі Дубенського замку.

Джерело: Радіо Свобода

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики