У Португалії закрили «ідеальну книгарню»

Ідеальна книгарня у столиці Португалії Ліссабоні не проіснувала і року. Втілена мрія бібліофіла закрилася через нерентабельність.

Книжковий магазин «Біблос» мав всі підстави стати «майбутнім книготоргівлі». Він відкрився на початку року в одному з престижних районів Ліссабона. Сучасний стильний дизайн і високотехнологічна концепція обслуговування мали забезпечити серйозні переваги перед конкурентами.

Серед 150 тисяч найменувань книг було легко орієнтуватися за допомогою комп’ютерів з тактильними екранами. Якщо клієнти не були упевнені в тому, що їм потрібно, вони вивчали відповідні розділи і описи. Якщо точно знали, що розшукують, то набирали назву книги або ім’я автора, і на дисплеї висвічувалася адреса: сектор, стелаж, полиця. До послуг покупців були досвідчені консультанти, зручні читальні зали, дешевий ресторанчик.

Однак усього цього виявилося недостатньо для процвітання. Критичними стали перші півроку, за які книжковий магазин не зміг привабити достатню увагу покупців. Пошуки інвестора завершилися нічим. У заяві власника магазину Амеріко Ареала, одного з найдосвідченіших португальських книговидавців, мовиться, що «Ринок вступив у смугу великого спаду, і перед лицем кризи знайти фінансування стало неможливо». Перед тим Ареал мав намір розширювати бізнес, відкривши ще три великі книжкові магазини в «північній столиці» Порту, а також Бразі і Фару.

Джерело: Радіо ЕРА

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики