Помер письменник Василь Аксьонов

aksenovУ Москві на 77-му році життя після тривалої хвороби помер російський прозаїк, драматург і сценарист Василь Аксьонов.

Аксьонова госпіталізували в січні 2008 року після інсульту, який стався, коли письменник керував автомобілем. Через добу після госпіталізації йому видалили тромб сонної артерії, проте стан письменника залишався украй важким. Наприкінці лютого 2009 року Аксьонова знову оперували. Цього разу причиною став тромб у судині кишечника.

Як повідомив літературний агент письменника Віктор Богман, Аксьонова поховають на Ваганьківському кладовищі. Церемонія прощання з письменником відбудеться 9 липня в Москві в Центральному будинку літераторів.

Аксьонов став одним з найвідоміших молодих радянських письменників на межі 1950-60-х років завдяки повісті “Колеги” та роману “Зоряний квиток”. У 1970-х ставлення до письменника в Радянському Союзі змінилося і його перестали друкувати. В цей час Аксьонов пише знамениті романи “Опік” та “Острів Крим”, не розраховуючи на їхню публікацію. 1979 року Аксьонов разом з багатьма іншими літераторами взяв участь в створенні альманаха “Метрополь”, що не пройшов радянську цензуру, проте був опублікований за кордоном. У результаті скандалу, що розгорівся після виходу друком “Метрополя” у США, Аксьонов вийшов з Союзу письменників СРСР.

1980 року письменник емігрував до США, внаслідок чого на 10 років позбувся радянського громадянства. Аксьонов жив у Штатах до 2004 року, викладаючи російську літературу в різних університетах. У США він написав трилогію “Московська сага”, роман “Скажи родзинка” та інші твори. 2004 року за роман “Вольтер’янці та вольтер’янки” письменника нагородили премією “Російський Букер”.

За матеріалами Lenta.ru

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики