У Білорусії відстежать книжки, що викликають “полярні думки”

belorusУ Білорусії створюється рада з моральності, яка відстежуватиме відповідність моральним нормам книг, що надходять до прилавків, і фільмів, що показуються в країні.

Секретар Спілки письменників Білорусії Георгій Марчук повідомив, що рада з моральності створюється як громадська організація, яка зібрала разом письменників, художників, працівників культури, фахівців міністерства культури, освіти й інформації. У поле зору ради потраплять книги та фільми, які у громадськості викликають “полярні думки”. В першу чергу, за словами пана Марчука, це стосується творів, які пропагують “порнографію, насильство та людиноненависницький націоналізм”.

“Свобода — це звичайно добре, але ми проти свободи, яка переходить у розгнузданість”, — сказав він.

Як приклад творів, що стануть об’єктом уваги ради, Георгій Марчук назвав книгу російського письменника Володимира Сорокіна “Блакитне сало” та комедію Марюса Вайсберга “Гітлер капут!”.

Практичну діяльність рада поки не розпочала, проте Марчук описав, як це відбуватиметься. “Спочатку ми звернемося до творця фільму або видавця книги, де допускаються сцени відвертої порнографії, насильства або екстремізму, з проханням прибрати неоднозначні моменти та більше не повторювати такого в своїй діяльності. Якщо це не допоможе, то звернемося до правоохоронних органів з пропозицією позбавити їх ліцензії і притягати до відповідальності”, – розповів пан Марчук.

У цілому ж метою організації секретар Спілки письменників Білорусії назвав “збереження високих етичних ідеалів, які є в суспільстві”.

Також Георгій Марчук запевнив, що нічого спільного з радянською цензурою нова організація не має.

Тим часом багато спостерігачів в Мінську переконані, що нова структура створена перш за все з метою контролю книжної і кінопродукції, яка імпортується з Росії і становить 85% білоруського ринку.

Коммерсант.ru

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики