У Києві вбили поета Юрія Каплана

kaplanВранці 13 липня в Києві у власній квартирі було знайдено мертвим поета і громадського діяча Юрія Каплана. За словами близьких покійного, незважаючи на солідний вік, Каплан на здоров’я не скаржився, тому в них є підстави вважати, що це не нещасний випадок.

Версію вбивства підтвердив керівник прес-служби столичної міліції Володимир Поліщук. За його словами, оперативна група за гарячими слідами затримала підозрюваного у скоєнні злочину. Ним виявився чоловік жінки, із якою жив Юрій Каплан. Міліція припускає, що хлопець через ревнощі вистежив свою жінку, почекав, поки поет залишиться в квартирі сам, пробрався до нього й убив.

Юрій Каплан належав до покоління поетів-шістдесятників. Ще зовсім молодим він був визнаний колегами по перу. Після написання поеми “Бабин Яр” і низки інших творів у Каплана почалися неприємності з КДБ. Як наслідок – роками вірші Юрія Каплана відмовлялися друкувати в газетах, журналах та видавництвах.

Тільки в роки перебудови твори Ю. Каплана повернулися до читача. Він, як і раніше, багато писав, а також займався громадською діяльність. Поета було обрано секретарем Спілки письменників України. Проте через певний час він відлучився від Спілки письменників, натомість створив власну незалежну асоціацію літераторів, організував свій сайт і підтримував письменників-початківців.

За матеріалами Jewish.ru, “Сегодня”

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики