Створили пошукову систему для старовинних рукописів

text1Ізраїльські вчені розробили програму, яка, за їхніми словами, дозволяє проводити текстовий пошук по стародавніх рукописах на зразок Google.

Програма здатна розпізнавати в стародавніх текстах букви й окремі слова, а також спроможна розрізняти різні почерки, що може заощадити багато часу історикам-палеографам, які працюють з манускриптами.

Для роботи програма використовує алгоритм розпізнавання структур, аналогічний тим, які використовуються в програмах для аналізу відбитків пальців.

Як пояснив один з творців проекту, Ітай Бар-Йозеф з університету Бен-Гуріона в Бєєр-шеве, чим більше програма аналізує текстів, тим “розумніше” та точніше вона працює.

За його словами, нова розробка може навіть розібрати текст, що затерся від часу, або залишки написів, які були стерті для повторного використання паперу або пергаменту.

Фахівці з університету Бен-Гуріона орієнтуються головним чином на староєврейські рукописи, проте вважають, що їхня програма може також стати в пригоді для аналізу інших манускриптів. Окрім того, вона може дозволити створити єдину онлайн-базу тексти, які часто розкидані по бібліотеках світу.

Розробники вже опублікували результати свого дослідження в науковому журналі Pattern Recognition, проте для інших дослідників програма стане доступною лише через два роки.

NEWSru.com

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики