Письменники назвали найвпливовішу книгу

100Серед письменників усього світу провели опитування з метою визначення книги, що найбільше вплинула на літературу останніх 25 років.

Такою книжкою виявився роман “Сто років самоти” (Cien aсos de soledad) колумбійця Габріеля Гарсиа Маркеса (Gabriel Garcнa Mбrquez).

Опитування, у якому брали участь 25 літераторів, включаючи Індру Сінха, Блейка Моррісона й Аміта Чоудхурі, влаштував міжнародний літературний журнал Wasafiri, що святкує цього року своє 25-річчя.

Респонденти могли назвати тільки по одній книзі. Роман Маркеса, що приніс йому Нобелівську премію, виявився єдиним твором, який було названо більше одного разу, — його визнали найвпливовішою книгою відразу три літератори.

У список також потрапили “Лоліта” Набокова, збірка оповідань Раймонда Карвера та мемуари Барака Обами Dreams From My Father (“Мрії мого батька”).

Окрім того, до переліку увійшли дві книги Салмана Рушді — “Сатанинські вірші” та “Опівнічні діти”; “Ганьба” Джона Кутзеє (, а також вірші Шеймаса Хіні, Елізабет Бішоп і Теда Хьюза.

OpenSpace.ru

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики