«Дитяча Євангелія» для всіх конфесій

Дитяча Євангелія
Дитяча Євангелія

Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» презентувало «Дитячу Євангелію», яку благословили предстоятелі чотирьох християнських церков.

Про Євангелію, яка б не поділяла на церковні конфесії, директор видавництва «А–БА–БА–ГА–ЛА–МА–ГА» Іван Малкович мріяв більше десяти років. У 1992 році він видав її у тоненькій палітурці, сьогодні першу «Дитячу Євангелію» у продажу не знайти, хіба що в бібліотеках. На думку Малковича, книжка оповідей про Ісуса дає зрозуміти, що конфесії тільки в голові, а віра одна, і це видання — перший крок до створення Єдиної помісної української церкви. Адже за єдність усіх християн у Гетсиманському саду молився Ісус Христос.

На презентацію книги у Будинок літераторів прийшли представники всіх найбільших традиційних християнських церков в Україні. Архімандрит Кирило, голова відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП, погодився з владикою Євстратієм із УПЦ КП, що «Дитяча Євангелія» має громадське значення. «Ця книжка — діалог, спілкування. Вона допомагає порозумінню, об’єднанню церкви і суспільства».

Наклад книжки — п’ять тисяч примірників. Видавці просять, щоб у книгарнях не дуже націнювали і вона коштувала в районі 40 з гачечком гривень. Адже, за їхніми планами, «Дитяча Євангелія» має за рік–два розійтися, і тоді вони зможуть зробити третій, ще досконаліший варіант. Порівняно з 1992 роком зміст книжки дещо змінився. «Це не така хитромудра Євангелія. Текст став стрункішим. Я подорослішав. Свої поправки вносили предстоятелі різних церков. У першому варіанті є слово «перевтілення», у цьому ми його замінили на «преображення». Текст удосконалився завдяки моєму натхненному спілкуванню з отцями. Наступний варіант покращимо в ілюстраціях. Їх буде більше і дещо масштабніші», — додає Малкович.

Владика Євстратій пообіцяв, що «Дитяча Євангелія» продаватиметься у всіх церквах і що він посприяє, аби цю книжку внесли як підручник на уроки «Основ християнської моралі» і в недільні школи. «Я наполягав, щоб «Дитяча Євангелія» закінчувалася останніми словами Христа, коли він прощався з апостолами. «Я з вами по всі дні до кінця віку». Про це повинні знати й пам’ятати всі християни всіх конфесій».

За матеріалами «УМ»

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики