ЄС змінить закони про авторське право

d194d1811Європейська комісія має намір переглянути законодавство про авторське право, щоб полегшити  процес розповсюдження цифрових копій книжок через Інтернет.

Головна мета змін полягає в полегшенні процесу ліцензування. Компанії, яка збирається перевести книги в електронний вигляд, не треба буде домовлятися про це з кожним правовласником: ліцензія видається автоматично; компанія виплачує певну суму посередницькій організації; правовласники отримують авторські гроші.

Наразі не існує єдиного для ЄС закону про авторські права. Копірайт регулюється окремо кожною з 27 країн союзу, що ускладнює процес отримання дозволу на публікацію або оцифрування матеріалів.

Письменники і видавці вважають оцифрування книг порушенням своїх прав і в 2005 році подали на сервіс Google Books до суду. Минулого року сторони уклали мирову угоду, але це спричинило шквал критики, тож угоду буде піддано доопрацюванню, перш ніж її затвердить суд.

На думку представників Єврокомісії, виникла досить неприваблива ситуація: європейські книги, відскановані в США, будуть доступні в цифровому вигляді тільки американським читачам. І причина цього полягає в недосконалості європейських законів про авторське право.

Тим часом саме Європа може запропонувати найбільшу кількість книг для оцифрування і отримати від цього найбільшу вигоду. Плутанина з авторським правом в ЄС стримує проект Google зі сканування книг з європейських бібліотек. На відміну від США в Європі до оцифрування допускаються тільки роботи, опубліковані не менше ніж 150 років тому.

Європейська комісія планує розпочати роботу над законопроектом спрощення авторського права вже наступного року.

За матеріалами News.ru

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики