Джерело натхнення Фолкнера

Вільям Фолкнер
Вільям Фолкнер

Американський літературознавець виявила рукопис, матеріали якого використав Вільям Фолкнер в романі «Зійди, Мойсею» (1942 р.).

Мова йде про щоденник, який у середині XIX століття вів Френсіс Террі Лік (Francis Terry Leak), заможний плантатор з Міссісіпі. Його правнук Едґар Віґґін Франсіско-молодший (Edgar Wiggin Francisco Jr) товаришував з Фолкнером з дитячих років. Син Франсіско, Едґар Віґґін Франсіско-третій, пам’ятає, як письменник часто приходив до них, розглядав кілька томів щоденника його прапрадіда і робив виписки. Франсіско-третій розповів журналістам, що Фолкнер вголос проклинав рабовласницькі погляди Ліка, але продовжував читати і виписувати.

Імена рабів Ліка — Карутерс, Мозес, Айзек, Сем, Тоні, Моллі, Едмунд, Воршем, — присутні в «Зійди, Мойсею». Крім того, персонажі, «запозичені» з рукопису, є і в романах «Шумі і шал» та «Авесаломе, Авесаломе!». Імена рабів письменник давав, в тому числі, і білим персонажам, Таким чином він ніби відновлював справедливість, вважають вчені.

Зв’язок між щоденником Ліка і твором Фолкнера встановила Саллі Вольфф-Кінг (Sally Wolff-King), філолог з університету Еморі (штат Джорджія). Її книжка про знахідку вийде в червні.

За матеріалами Lenta.ru

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики