Продадуть листи Оскара Вайльда

Оскар Вайльд
Оскар Вайльд

Британський аукціонний дім Bamfords Auctioneers & Valuers 24 вересня 2010 року виставить на продаж листи письменника Оскара Вайльда.

Із цих паперів випливає, що письменник пропонував стосунки відомого типу редакторові журналу Court & Society Review Алсагеру Віану в ті часи, коли гомосексуалізм був заборонений законодавчо.

Стартову ціну на листи буде оголошено на рівні 10 тисяч фунтів стерлінгів (15,5 тисячі дол.). Продажем листів займаються спадкоємці Віана. Імовірно, ці документи зберігалися під замком у письмовому столі редактора аж до його смерті 1924 року. Які стосунки пов’язували Вайльда та Віана — залишається таємницею. Втім, відомо, що Віан одружився 1891 року. На листах, згідно з описом Bamfords, стоїть поштовий штемпель з датою 9 вересня 1887 року.

За словами Алана Джадда, співробітника британського аукціонного дому, листи допоможуть «заповнити прогалини в головоломці бурхливого життя Оскара Вайльда».

Оскар Фінгал О’Флаерті Віллс Вайльд народився 16 жовтня 1854 року. Він відомий як автор роману «Портрет Доріана Грея», казок «Щасливий принц», «Відданий друг», «Юний король», поем «Равенна», «Сад Ероса», а також багатьох есе. Вайльд помер 30 листопада 1900 року від гострого менінгіту у французькому готелі. Вважається, що його останні слова були: «Або я, або ці мерзенні квітчасті шпалери».

За матеріалами газети «День»

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики