100 років з дня смерті Льва Толстого

Лев Толстой
Лев Толстой

У минулі вихідні виповнилося 100 років з дня смерті класика російської літератури — Льва Миколайовича Толстого. На честь цієї події в Росії та інших країнах світу відбулися виставки, конференції, пам’ятні урочистості.

Зокрема, до 100-річчя з дня смерті Льва Толстого в суботу в селищі Велегож Тульської області відбувся третій міжнародний мотозліт «Лев Миколайович». На мотозліт зібралися мотоциклісти з Росії, Естонії, України, Молдови, Литви та Німеччини.

Основні заходи, приурочені до 100-річчя з дня смерті Толстого, відбудуться в Ясній Поляні сьогодні, 22 листопада. У Тулу приїдуть родичі письменника, вчені, літератори, діячі культури. Відбудеться покладання квітів до могили Л. М. Толстого, гості ознайомляться з експозиціями будинку-музею Толстого.

Проте тисячі людей, незважаючи на дощову погоду, вже приїжджають до музею-заповідника «Ясна Поляна», приходять на могилу Льва Миколайовича Толстого, віддаючи данину пам’яті великому російському письменнику, драматургу, публіцисту, філософу.

100-річчя з дня смерті Льва Толстого припадає на 20 листопада (7 листопада за старим стилем). Лев Толстой у 82 роки таємно залишив свій маєток Ясна Поляна під Тулою, дорогою захворів на запалення легенів і змушений був зробити зупинку на маленькій станції Астапово Липецької губернії, де й помер. Похований у родовому маєтку Ясна Поляна.

За матеріалами Newsru.ua

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики