Ліна Костенко розпочала тур Україною

Ліна Костенко у Рівному. Фото із сайту gazeta.ua
Ліна Костенко у Рівному. Фото із сайту gazeta.ua

25 січня у Рівному Ліна Костенко розпочала творчий тур Україною, під час якого презентуватиме свій роман «Записки українського самашедшого».

Перша зустріч туру відбулася в залі Рівненського обласного академічного драматичного театру, а кілька сотень прихильників Ліни Костенко, які не змогли потрапити до зали, дивились трансляцію зустрічі на великому екрані, встановленому на фасаді театру.

Як повідомили у рівненському відділенні Спілки письменників України, відвідати зустріч можна було лише за безкоштовними запрошеннями, які, за бажанням самої Ліни Василівни, мали бути розповсюджені у першу чергу серед старшокласників, студентів, вчителів української мови та літератури, викладачів, і в меншій кількості — серед представників влади, журналістів, письменників та представників громадських організацій. За свідченням рівненських письменників, на кількасотенну рівненську організацію СПУ було виділено лише 4 запрошення.

Ліна Костенко на зустрічі зазначила, що «розпочала своє турне з Рівненщини через те, що цей милий її серцю край зберігає патріотичні та історичні традиції українського народу». За її словами, саме в обласному драмтеатрі кілька років тому було поставлено п’єсу «Шлях на Берестечко» за твором поетеси. За головну роль у цій виставі художнього керівника театру Володимира Петріва було удостоєно Шевченківської премії.

У творчому вечорі Ліни Костенко також взяли участь лікар і бард Ольга Богомолець, бандурист Василь Жданкін, поет та видавець Іван Малкович.

За матеріалами УНІАН

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики