175 років Захер-Мазоху

Леопольд фон Захер-Мазох
Леопольд фон Захер-Мазох

Сьогодні виповнюється 175 років від дня народження відомого австрійського письменника, що народився у Львові, Леопольда фон Захер-Мазоха.

Захер-Мазох вивчав мову, звичаї галицьких українців, поляків, євреїв і писав про галичан у своїх новелах. В Україні перші переклади творів Мазоха з’явились 1994 році. Традиційно 27 січня у Львові пригадують славетного уродженця міста. Прихильники Мазоха у день його народження збираються біля бронзової скульптури письменника, що вітає перехожих біля однойменної кав’ярні.

Щороку день народження Леопольда фон Захер-Мазоха для львів’ян – нагода нагадати усім, що народився письменник саме у Львові, 27 січня 1836 року в родині поліцай-президента Королівства Галичини Леопольда Захера і Шарлотти, доньки тодішнього ректора Львівського університету Франца фон Мазоха. Леопольд мешкав у Львові до 12 років, а потім сім’я виїхала у Прагу. У Празькому та Ґрацському університетах Мазох вивчав юриспруденцію, математику, історію. У 1858 році анонімно видав перший роман «Одна галицька історія. Рік 1846». Відтоді щороку виходила одна його книжка.

Термін «мазохізм» запровадив у 1886 році віденський психіатр Краффт-Ебінґ. До слова, за архівними матеріалами, Мазох був незадоволений тим, що психіатр використав його ім’я для назви збочення.

За матеріалами Радіо Свобода

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики