«Форум видавців-дітям» під загрозою

Щорічний весняний Львівський міжнародний дитячий фестиваль читання опинився під загрозою зриву через недофінансування з боку Львівської міськради.

Олександра Коваль розповіла на засіданні постійної депутатської комісії культури, промоцій, ЗМІ та туризму ЛМР про те, що у планах Львівської міської ради на фінансування Львівського міжнародного дитячого фестивалю передбачено усього лиш 35 тис. грн, тоді як неприбуткова громадська організація «Форум видавців» очікувала від міськради, яка є співорганізатором фестивалю, 194 тис. грн, при загальному кошторисі заходу 900 тис.

«Я готова розглянути пропозиції про скорочення кошторису, якщо мені пояснять, що можна скоротити або зробити без грошей. За такого «сприяння» захід просто не може відбутися. Згрубша нам потрібно190 тис. грн на дитячий фестиваль та 650 тис. грн на Форум видавців із літфестивалем у вересні. Чи не чесніше було просто оголосити, що цього року міськрада не має коштів на підтримку таких престижних для міста заходів, які формують європейський образ Львова як культурної столиці», – сказала Олександра Коваль.

Голова постійної депутатської комісії культури, промоцій, ЗМІ та туризму ЛМР Ярослав Музичко повідомив, що комісія не має звідки взяти таку велику суму грошей, яку просить Олександра Коваль, оскільки не формує бюджет і не є розпорядником коштів. «Не від нас залежить наповнення бюджету. Живемо в кризовий рік, маємо багато боргів. Ми понад місяць працювали над тим, як розподілити на всіх ті 3 млн грн, що їх заплановано на заходи, конкурсну підтримку тощо. Це вже збалансований план, тому, щоб десь щось для когось викроїти, доведеться відняти ту суму від когось, а це вже неможливо», – сказав Ярослав Музичко.

Патову ситуацію, в якій опинився Львівський міжнародний дитячий фестиваль та загалом Форум видавців, члени комісії культури розглядатимуть нині на нараді у міськраді разом із заступницею начальника управління культури Любою Коломієць та заступником міського голови Львова з гуманітарних питань Василем Косівим.

zik.com.ua

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики