Українсько-польський підручник з історії

Історик Ярослав Грицак висловився за створення спільного українсько-польського підручника з історії. За його словами, потрібний для цього досвід у світі вже є.

«Я вважаю, що критично необхідно – це ми самі робитимемо, і ми вже це робимо – почати писати спільний польсько-український підручник з історії – зокрема, щодо питання, яке викликає найбільші контроверсії не тільки в польському і українському, але й російському суспільстві – історії Другої Світової війни. Більше скажу, ми створили вже щодо цього певну ініціативу і вже маємо щодо цього певне фінансування. Що цікаво, це фінансування нам обіцяє не українська і не польська сторона, а Голландське посольство», – зазначив Грицак 26 березня у своєму виступі на конференції щодо польсько-українських стосунків.

«Є моделі різні підручників і посібників, є світовий досвід. Оскільки польсько-українська справа не є справою українською чи польською, а світовою, то Америки відкривати не треба – є дуже багато у світі зразків, як треба писати спільні підручники чи посібники. Я знаю два інститути, один – в Німеччині, другий – в Америці, які тим займаються, які займаються турецько-вірменськими стосунками, ізраїльсько-палестинськими, які мають певні моделі, як краще писати, а як краще не писати, тому що це – неуспішно», – додав історик.

УНІАН

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики