Подарунок шанувальникам “Дон Кіхота”

З 27 по 29 квітня, упродовж трьох діб, триватиме безперервне читання кращого твору Іспанської Золотої доби  «Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі» Мігеля де Сервантеса Сааведри.

 

Захід організовано спільно з Посольством Іспанії в Україні до Міжнародного дня книги. Ця унікальна акція відбувається в 15 країнах Європи. Мета – долучити якомога більше шанувальників літератури до глибшого пізнання вершинного твору світової літератури.

…У січні 1605 року сталася знаменна подія: у крамницях Мадрида з’явився роман «Премудрий гідальго…», про який Флобер пізніше сказав:  «Пігмеями видаються всі інші книги поруч із цією».

Феномен успіху твору дослідники розгадують уже протягом 400 років, але сам головний герой роману, підсумовуючи власне життя, так пояснює свої вчинки: «Я допомагав стражденним, виправляв  кривду, карав зухвальців, завойовував велетнів… Наміри моїх поривань благосні, а саме: чинити добро всім і нікого не кривдити».

«Нашою Біблією» називають іспанці цей твір, і, між іншим, після Біблії саме «Дон Кіхот» перекладався і видавався найбільшою кількістю мов світу. А 2002 року  твір  було визнано найкращим романом тисячоліття  у всій світовій літературі.

В Україні роман також зажив величезної читацької любові. «Дон Кіхота» на українську перекладали – фрагментами –  І. Франко, В. Самійленко, В. Козаченко та Є. Кротевич, інші інтерпретатори, але найкращий і найповніший переклад здійснили М. Лукаш та А. Перепадя.

У програмі цього заходу, крім  читання українською та іспанською мовами тексту роману, відбудуться тематичні художні виставки, звучатимуть іспанська музика і пісні, проводитимуться конкурси на кращий дитячий малюнок, переглядатимуться відеофільми, присвячені Іспанії.

Реєстрація бажаючих узяти участь у заході і безпосередньо у читанні тексту здійснюється за  адресами: emb.kiev@maec.es, jesus.yubero@maec.es та  volgalud@rambler.ru.

Додаткові телефони: 391-30-25, 235-13-09.

Початок 27 квітня о 10.00 – завершення 29 квітня о 15.30.

Національний музей літератури України

вул. Б.Хмельницького, 11.

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики