Станіслав Бондаренко. Кирилиця київських вулиць

Станіслав Бондаренко. Кирилиця київських вулиць. — Київ: Ярославів Вал, 2011
Станіслав Бондаренко. Кирилиця київських вулиць. — Київ: Ярославів Вал, 2011

…Куди летить наша „вітчимська Вітчизна» й людство в цілому? – ці глобальні питання експресивно й гостро означені в книзі. Високими „шляхами птахів” автор веде читача від єгипетської пустелі, гори Мойсея та Гетсиманського саду – через європейські міста, де „розчинилося” чимало наших „блудних синів” і доньок, – додому, до рідного Києва, до заглиблень у древню „кирилицю вулиць”, яка проступає під палімпсестами пізніших нашарувань. Книга є чи не першим концептуальним зразком міської лірики в нашій сучасній поезії, або ж продовженням „розстріляних” традицій Євгена Плужника. Таке Місто, хоч і злюмпенізоване, залишається певним казаном для бродіння культури. Невипадкові тут і „ПАЛІНДРоскоші” та розділ «Дітлахартія з хармсизмом», де вміщено й переклади з поета-новатора Даниїла Хармса, – все це в руслі модерної поетики Станіслава Бондаренка.

Чутливим співавтором збірки став відомий художник-графік, лауреат Шевченківської премії Сергій Якутович.

Іще за кілька днів до виходу „Кирилиці” авторові було вручено премію імені Бориса Нечерди – „за самобутні художні відкриття та утверження нових напрямків в українській поезії” (поетичні добірки в часописах „Сучасність”, „Київ”, „Кур’єр Кривбасу”, „Неопалима купина”).

Безпрецедентно й те, що ще до появи збірки майже 1000 її примірників було закуплено окремими фондами: зокрема, Фондом вільних журналістів імені В’ячеслава Чорновола (президент Дмитро Понамарчук) для міських бібліотек і Фондом „Україна” – для сільських та районних.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики