«Гріх» визнаний книжкою десятиріччя в Росії

Роман в оповіданнях «Гріх» Захара Прілєпіна визнаний книжкою десятиріччя в Росії. 29 травня, на церемонії оголошення лавреата премії «Супернацбест» в московському готелі Radisson SAS Royal, авторові вручений грошовий приз $100 тисяч.

 

У конкурсі брали участь десять книг, що в 2000-2010 роках ставали переможцями щорічної загальноросійської літературної премії «Національний бестселер».

Роман Прілєпіна отримав її в 2008 році. Головний герой книги – альтер его письменника, молода людина, яка воювала в Чечні, а повернувшись до мирного життя, працює то викидайлом у шинку, то могильником, і при цьому залишається дуже людяним і не стає циніком.

На премію «Супернацбест» також претендували:

Едуард Кочергін – «Хрещені хрестами» (2010);

Андрій Геласимов – «Степові боги» (2009);

Ілля Бояшов – «Шлях Мурі» (2007);

Дмитро Биков – «Борис Пастернак» (2006);

Михайло Шишкін – «Волос Венери» (2005);

Віктор Пелевін – «”ДПП (NN)» (2004);

Гаррос-Євдокімов – «[Голово]ломка» (2003);

Олександр Проханов – «Пан Гексоген» (2002);

Леонід Юзефовіч – «Князь вітру» (2001).

До складу журі входили економіст Сергій Васильєв, генеральний директор медіахолдінгу «Коммерсант» Андрій Галієв, банкір Володимир Коган, актриса Олександра Кулікова, письменник Едуард Лімонов, видавець і засновник премії «Нацбест» Костянтин Тублін, політик Ірина Хакамада, віце-президент Петербурзького ПЕН-клубу Ілля Штемлер, дизайнер Валентин Юдашкін, письменник, перший лавреат премії Леонід Юзефовіч, а також почесний голова – помічник президента РФ Аркадій Дворковіч.

Кожен з членів журі відкрито називав свого кандидата. «Гріх» отримав більше всього голосів – три, його вибрали Ірина Хакамада, Едуард Лімонов і Леонід Юзефовіч.

www.litgazeta.com.ua

 

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики