А ще Забужко пише нову есеїстику

Відома українська письменниця Оксана Забужко працює над двома збірками есеїстики, одна з яких – про людей та книги, що змінили її життя.

 

«До кінця року маю підготувати дві книжки есеїстики. Одну в Україні, цілковито нову. А другу – для німецького видавця, який хоче її випустити в 2012 році. До них увійдуть речі, які публікувались, а також нові есе. Підбір матеріалу – це своєрідна філігранна робота, як і підбір картин для виставки. Тобто вибрати зі старого, що публікувалося. Що дописати і доопрацювати, що додати з архіву», – розповіла О.Забужко, повідомляє ZN,UA.

 

За її словами, українська збірка розповідатиме про людей та книги, що змінили її життя. «Можу сказати, який буде заголовок української книжки – «З мапи книг і людей». Метафора взята від Генрі Міллера, йому належить ця ідея. Він казав, що якщо говорити про книги та людей, які змінили його життя, то він би це представив у вигляді кімнати з двома стінами. На одній стіні зоряна мапа книжок, на другій стіні зоряна мапа особистостей. «З мапи книг і людей» – це спроба укласти мою мапу. Можливо я навіть продовжу цей проект ще через десять років. Скажімо, «З мапи книг і людей – 2». А зараз готую перший випуск, для читача це буде сюрприз», – зазначила письменниця.

zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики