Літфест-2011: Австралія в Україні

У вересні на 18 Форум видавців до Львова приїде поет із Австралії – Лес Вікс. Оскільки він володіє довжелезним списком здобутків у літературі, видавничій і фестивальній діяльності, ми розкажемо про нього найцікавіше.

 

Ще у школі Лес писав вірші і виступав у гурті «Iron Mouth», окрім того, зайняв активну громадянську позицію: у 17 років організував страйк серед учнів середніх шкіл. Після завершення Університету Сіднея (диплом в галузі господарського права) працював як правозахисник в інтересах багатьох профспілок. Зараз Лесу Віксу – 56, він автор восьми поетичних книг, співзасновник видавництва «Meuse Press», яке орієнтується на високі стандарти в австралійській поезії, співорганізатор Спілки поетів у Новому Південному Вельсі, а також учасник численних поетичних перформенсів, переможець престижних літературних конкурсів, хоча останніми роками частіше виступає у ролі поважного арбітра.

 

Лес Вікс – спеціальний гість Літературного Фестивалю, і поки він відбуває формальності з виробленням візи, ми запитали у нього про те, як він для себе відкриває Україну. Поет щиро зізнався, що перші відомості про Україну почерпнув із книги Анни Рейд «Межова земля» (Anna Reid «Borderland: A Journey through the History of Ukraine») – суміші історичних довідок і подорожніх нотаток. «Мушу зізнатися, я вражений поневіряннями, які терпів ваш народ впродовж століть», – каже Лес Вікс. Наразі він, а також Юрій Завадський та Григорій Семенчук, упорядковують двомовну антологію «UA AU», куди мають увійти твори сучасних українських і австралійських поетів. Також Лес Вікс висловив сподівання, що з’являтиметься щораз більше перекладів української поезії англійською мовою.

 

Вірші Леса Вікса у перекладі Юрія Завадського можна почитати тут.

www.bookforum.com.ua

 

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики