Літфест-2011: Нігерія про Україну

У п’ятницю вранці до українського посольства в Абуджі із клопотанням про вироблення візи звернеться Ремі Раджі. В Україну він прибуває вперше, привід — 18 «Форум видавців у Львові». Ремі Раджі — авторський псевдонім Адеремі Раджі-Оєлада, нігерійського поета, науковця, культурного діяча та організатора різноманітних літературних акцій.

Перша його збірка, що вийшла під назвою «Врожай сміху» (1997), отримала національне і міжнародне визнання. Інші книги автора: «Павутиння пам’яті» (2001), «Пісні на борту Шаттл Америка: поетичний гід-тур» (2003), «Пісня кохання моїй забутій землі» (2005) та «Зберіть мою кров співучі ріки» (2009). Твори поета перекладені французькою, німецькою, каталонською, шведською, латвійською та українською мовами. Зараз Ремі Раджі викладає літературу і креативне письмо на кафедрі англійської мови в Університеті Ібадана, Нігерія.

Очікування Ремі Раджі від фестивалю традиційні: він сподівається познайомитися з українськими письменниками, почитати їхні книжки, поспілкуватися і поділитися творчими ідеями. Зауважимо, що сам поет часто подорожує: був гостьовим професором Каліфорнійського та Кембриджського університетів, працював у Стокгольмі, також мав стипендію у Берліні. Ремі Раджі читав свої вірші у різних країнах Америки, Африки і Європи. Ми маємо можливість послухати його в Україні.

www.bookforum.com.ua

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики