«Історія Чорного моря» Чарльза Кінга

Чарльз Кінг. Історія Чорного моря. Перекл. з англ. М. Климчук – К. : Ніка-Центр, 2011. - 312 с. - (Серія «Ідеї та Історії»; Вип. 6).

В Україні вийшла книга про Чорне море та його роль в історії, культурі й політиці прибережних народів і держав. Автор книжки – американський учений Чарльз Кінг.

У різні часи Чорне море становило стратегічну мету великих імперій – Візантійської, Османської, Російської. Чарльз Кінг звів докупи історію, культуру й політику народів, що жили й живуть довкола Чорного моря. Він переглянув стару інтелектуальну мапу південно-східного краю Європи, оскільки ще не так давно уявлення про Чорне море як свого роду зв’язну геополітичну одиницю мало сенс не лише для місцевого населення і політичних лідерів, а й для західних дипломатів, стратегів і письменників, які займалися цим морем і проблемами довкола нього.

У книжці Причорномор’я показано як ареал співіснування та змагання кількох цивілізацій. За періодами панування деяких з них тут виділено п’ять епох, кожній з яких присвячено окремий розділ. Також Ч.Кінг розглядає такі питання, як вплив на розвиток регіону наукових досліджень, епідемій та екологічних проблем. Автор подав наратив для великого регіону протягом усього історичного часу, що обіймає тисячоліття, коротко, цікаво й просто.

www.nika-centre.kiev.ua

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики