Оголосили довгий список “Букера”

Оголошено лонг-лист «Букера» — найпрестижнішої літературної премії Великобританії. У довгий список, опублікований на сайті премії 26 липня, потрапили 13 романів.

Серед номінантів книга Джуліана Барнса «Відчуття кінця» (The Sense of an Ending)  тричі потрапляла до шорт-лист премії, двічі фігурував у короткому списку роман Себастьяна Баррі «На ханаанській стороні» (On Canaan’s Side) і роман лауреата «Букера» Алана Холлінгхерста «Син незнайомця» (The Stranger’s Child).

 Холлінгхерст — єдиний лауреат «Букера» в довгому списку 2011 року. Чотири письменника з довгого списку номіновані на цю премію вперше — це Стівен Келман, Ей-Ді Міллер, Іветт Едвардс і Патрік Мак Гіннесс.

 Довгий список був відібраний з 138 романів. До журі, яке займалося відбором книг, цього року входять письменник і журналіст Метью Д’Анкона, письменники Сьюзан Хілл і Кріс Маллін, а також головний літературний критик газети The Daily Telegraph Гебі Вуд. Голова журі — екс-глава британської контррозвідки МІ5 і письменниця Стелла Рімінгтон.

 Британський «Букер» вручається з 1968 року. Як правило, ця премія — і навіть попадання у довгий або короткий список — забезпечує письменникові комерційний успіх і увагу. У різний час володарями «Букера» ставали Вільям Голдінг, Айріс Мердок, Джон Максвелл Кутзее (двічі), Кінгслі Еміс, Салман Рушді та Маргарет Етвуд.

news.dt.ua

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики