Дитячі розмальовки розгнівили мусульман

Як повідомляє The Guardian, дитяча розмальовка на тему терактів 11 вересня 2001 року – із малюнками охоплених вогнем веж-близнят і страти зіщуленого від страху Осами бен Ладена – викликала вибух гніву серед американських мусульман.

«Ми ніколи не забудемо 9/11: Дитяча книжка про свободу» – так називається «орієнтальна розмальовка», видана в американському видавництві Really Big Coloring Books накладом у 10 тисяч примірників. У видавництві стверджують, що книжку «розроблено для того, щоб вона стала інструментом, за допомогою якого батьки можуть розповісти дітям про події 11 вересня». «Книжка чесна, акуратна, шаноблива, вона не соромиться правди», – вихваляються видавці. Утім, підписи, що супроводжують картинки в розмальовці, свідчать про зовсім інше: «Діти, правда така: ці терористичні акти було вчинено ненависниками свободи, радикальними ісламськими мусульманськими екстремістами. Ці божевільні люди ненавидять американський спосіб життя, тому що ми ВІЛЬНІ і наше суспільство ВІЛЬНЕ».

Рада з американсько-ісламських відносин засудила книжку як «огидну»: мовляв, вона зображує всіх мусульман такими, що неодмінно причетні до екстремізму, тероризму й радикалізму. Відповідно, діти, які читатимуть і розмальовуватимуть книжку, можуть повірити, що всі мусульмани відповідальні за теракти 11 вересня й більше того, кожен, хто вірить в Аллаха, – їхній ворог. На своє виправдання видавець, Вейн Белл, розповів у телеефірі, що розмальовка «зовсім не показує мусульман у негативному світлі. Це неправильно. Це книжка про дев’ятнадцятьох терористів, бандитів, які прийшли сюди під лідерством дияволопоклонника Осами бен Ладена, щоб убивати людей». Одначе Давуд Валід, виконавчий директор Ради з американсько-ісламських відносин, відповів на те: «Здаючи собі справу в тому, що це дуже емотивна й делікатна тема, і що були мусульмани, які стали жертвами теракту 11 вересня – а саме вони найпершими відповіли за злочин, – ми вважаємо, що було б куди відповідальніше, якби в мовному плані мусульман не характеризували щоразу як радикалів, екстремістів, терористів…».

Видавництво Really Big Coloring Books заявило, що частину коштів, отриманих із продажу розмальовки про теракти 11 вересня, вони віддадуть до Єрусалиму, в організацію «Мости миру» – на підтримку «практичних діянь, що виражають Божу любов і милість».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики