Шекспірівський фестиваль у Британії

23 квітня 2012 року, на річницю з дня смерті Вільяма Шекспіра, у Великобританії стартує Шекспірівський фестиваль (World Shakespeare Festival 2012). Тисячі мистців із усього світу візьмуть участь у майже 70 постановках, а також – супутніх подіях і виставках, що відбуватимуться як на території всього Королівства, включаючи Лондон, Стретфорд-на-Ейвоні, Ньюкестл/Ґейтсгед, Бірмінгем, Вельс і Скотланд, так і онлайн.

Головним місцем стане Стретфорд-на-Ейвоні – рідне місто драматурга, а також відновлений 1997 року лондонський театр «Шекспірівський глобус», де на початку XVII століття працював Шекспір. До слова, саме у відновленому «Глобусі» відбудеться міжнародний театральний марафон, у рамках якого 37 театральних груп з усього світу протягом двох тижнів відіграють п’єси Шекспіра 37 мовами. Головна виставка фестивалю – «Шекспір: світова постановка» – експонуватиметься у Британському музеї. Завдяки їй відвідувачі зможуть собі уявити Англію часів поета.
Шекспірівський фестиваль є частиною Лондонського, що, у свою чергу, стане кульмінацією Культурної Олімпіади у Великобританії, на яку влітку 2012-го з’їдуться митці з усього світу.

Із детальною програмою можна ознайомитися на сайті фестивалю.

 

За матеріалами znaki.fm.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики