Буккросинґ національного масштабу

Перша книжка, залишена для буккросинґу в Англії. Фото з сайту http://www.guardian.co.uk

На вихідних англійська газета «Ґардіан» оголосила про початок національного буккросинґу – Книжкового обміну від Ґардіан і Обсервер (the Guardian and Observer Book Swap): скрізь у публічних місцях – парках і сквериках, транспортних зупинках, кав’ярнях, галереях і музеях Англії було розкладено 15 тисяч книжок. Процес обміну в чомусь подібний до квесту: читачі зможуть взяти собі лише ту книжку, яку самі ж і знайдуть.

Національний буккросинґ в Англії триватиме шість тижнів, упродовж яких кожен, хто візьме участь в акції, зможе обміняти будь-яку книжку – від художньої до дизайнерської, від дитячої до наукового посібника. У рамках акції також можна буде вільно скачувати аудіокнижки.

Книжки для обміну надали видавці й автори, узяти їх можна будь-де абсолютно безплатно. Натомість організатори закликають віддавати власні книжки – щоб їх могли почитати інші.

«У питанні «що читати», інтуїтивна прозірливість – це те, що нам потрібно найбільше, – розповідає Пітер Бредшоу, кінокритик «Ґардіан», який також бере участь в національному буккросинґу. – Книжковий обмін – надзвичайна ідея, адже ти можеш дістати книжку, що втрапила тобі в руки мовби нізвідки. Я обрав новелу Толстого «Хаджи Мурат» – частково через те, що це текст справжнього генія, частково через те, що він відносно короткий. Заздрю тому, хто знайде цю книжку й прочитає її вперше».

«Книжковий сезон» від Ґардіан і Обсервер триватиме до кінця жовтня.

За матеріалами The Guardian.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики