А тим часом у соцмережах…

Ліна Костенко. Фото з газети «День»
Ліна Костенко. Фото з газети «День»

20 вересня Ліні Костенко вручили мантію почесного професора Національного університету ім. М.Драгоманова. Подія, здавалося б, звичайнісінька, однак у приватних блогах (зокрема, на фейсбуці) викликала чималий ажіотаж. Цього разу предметом обговорення став, власне, не сам факт відзначення письменниці у стінах її альма-матер і навіть не прем’єра нової книжки «Мадонна перехресть», а те, як 81-річна Ліна Костенко згадала у своєму виступі вірш Олександра Ірванця «Любіть Оклахому!»:

«Чому держава замість справжнього ставлення до себе отримала пофігізм? Чому Сосюра написав вірш про Україну, а його назвали лохом і перекривили його вірш на вірш про Оклахому?» – сказала поетеса.

Письменник і перекладач Андрій Бондар у коментарі на цю репліку написав у власному ФБ: «От чому все, що вона говорить і пише, в мені викликає щось середнє між жалістю та відразою?!».

Наразі жваве обговорення не вийшло за межі особистих сторінок у соцмережах.

Нагадаємо, що раніше довкола імені та позиції Ліни Костенко вже виникали принципові конфлікти. Зокрема, в лютому цього року у львівський кав’ярні «Кабінет» відбулося обговорення роману «Записки українського самашедшого» за участі Віктора Неборака, Ігоря Котика та Юрія Кучерявого. Книжку гостро розкритикували. Після цього Ліна Костенко скасувала подальші  зустрічі зі своїми львівськими читачами, що викликало хвилю суперечок у мистецьких колах.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики