Ставки на Нобеля

Адоніс на Книжковому ярмарку у Франкфурті 2004 р. Фото з сайту guardian.co.uk

Британська букмекерська компанія Ladbrokes оцінила шанси письменників на отримання Нобелівської премії з літератури. Головним претендентом на Нобеля-2011 компанія назвала сирійського поета Адоніса (Алі Ахмад Ашбар), який також цього року отримав найвищу нагороду в Німеччині – премію Ґете. Ставки на перемогу Адоніса приймають із коефіцієнтом 4/1.
Серед фаворитів також називають американського письменника Томаса Пінчона (10/1), угорця Петера Надаша (12/1), японського письменника Харукі Муракамі (16/1) і румунського поета Мірчу Кетереску (20/1).
У нинішнього претендента на британського Букера, Джуліана Барнса, шанси на перемогу, за версією букмекерів, – 80/1. Таку ж цифру називають і щодо росіянина Євгенія Євтушенка.
Крім того, на Нобелівську премію в літературі цього року претендують Кормак Маккарті (25/1), Філіп Рот (25/1), Мілан Кундера (33/1), Іен Мак’юен (40/1), Умберто Еко і Віктор Пєлєвін – по 50/1 та ін. За оцінками букмекерів, найменше шансів у Боба Ділана (100/1), який і торік був у списку ймовірних нобеліантів.
Ім’я лауреата Нобелівської премії з літератури стане відомо на початку жовтня – точну дату поки що невідомо. Імовірно, переможця назвуть 6 чи 13 числа. Наразі Шведська академія тримає імена фіналістів у секреті.
Нагадуємо, що торік Нобеля одержав перуанський письменик і драматург Маріо Варгас Льоса.

З матеріалами Lenta.ru.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики