Без Шекспіра

Фото bbc.co.uk

Ім’я Шекспіра було закреслено на дорожніх знаках графства Ворвікшир – на знак протесту проти нового фільму «Анонім». Автори фільму стверджують, що насправді п’єси, підписані іменем «Вільям Шекспір» написав інший драматург.

У день прем’єри «Аноніма» на Лондонському кінофестивалі організатори акції протесту – фонд Shakespeare Birthplace Trust – заклеїли дев’ять дорожніх знаків. У рідному місті драматурга Стретфорді-на-Ейвоні активісти закрили простирадлом пам’ятник Шекспірові.

«Анонім» знову підіймає проблему авторства п’єс «Вільяма Шекспіра». Так, д-р Пол Едмондсон, голова дослідницького фонду Shakespeare Birthplace Trust, зазначив: «Цей фільм подано в супроводі сили-силенної історичних фактів, однак є ризик, що люди, які ніколи не думали над питаннями авторства Шекспірових творів, можуть піддатися омані».
«Захисники Шекспіра» критикують стрічку за спробу «переписати англійську культуру й історію». Крім того, вони наголошують на тому потенційному впливові, що його може спричинити «змовницька теорія» про те, що Вільям Шекспір насправді був «лише літературним фронтменом графа Оксфордського». «Шекспір перебуває в центрі англійської культурної та історичної ДНК, і вочевидь – це наш найвідоміший експорт», — підсумовує Едмондсон.

За матеріалами BBC.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики