Століття Ґолдінґа

"Володар мух". Фото spchsenglishexam6.wikispaces.com

До століття з Дня народження письменника у Бодліанській бібліотеці в Оксфорді вперше на загальний огляд виставили рукопис роману Вільяма Ґолдінґа «Володар мух».

“Можна порівняти рукопис із опублікованою версією роману, і я з задоволенням можу сказати, що вони практично не відрізняються. Він дещо додав, але видавець, мені здається, не вносив жодних змін”, — заявила дочка письменника Джуді Карвер.

“Я сподіваюся, що людям буде цікаво подивитися на неї, і це нагадає їм, який складний процес стоїть за кожною написаною книгою”, — додала вона.

На автограф можна буде подивитися з 5 листопада. Також до експозиції входять фотографії з особистого архіву письменника, перші видання деяких романів, медаль нобелівського лауреата й інші експонати.

Ґолдінґ написав «Володаря мух» у 1952 році. Розсилаючи його різним видавцям, він незмінно отримував відмови, аж поки рукопис не потрапив до видавництва Faber & Faber, яке й надрукувало роман у 1954 році. Цей роман вважається одним із найважливіших у світовій літературі XX століття, неодноразово він потрапляв до різних списків найкращих книг століття.

Після «Володаря мух» було видано ще 11 романів Ґолдінґа, у тому числі цикл «На край світу: морська трилогія». 1983-го В. Ґолдінґа було нагороджено Нобелівською премією з літератури.

«Новинар».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики