Данте для Ольги Седакової

Фото bernardinai.lt

Оголошено результати премії імені Данте Аліг’єрі. Цього року її лауреатом стала російська поетка Ольга Седакова, яку раніше відзначали премією імені Андрєя Бєлого, європейською премією за поезію, а також премією імені Алєксандра Солженіцина.

Цього року премію імені автора «Божественної комедії» вручають уперше, засновано її в рамках культурної ініціативи Laurentum. Журі Premio Laurentum обирає лауреатів цілого ряду премій, до яких цього року додалася ще одна – її покликано звернути громадську увагу на поетів і письменників, чия творчість за своїм культурним значенням досягає міжнародного рівня і вносить суттєвий вклад у мистецтво як таке. Премію Данте Аліг’єрі, відповідно до назви, покликано відзначати досягнення таких поетів і літераторів, які звертаються до серйозних проблем людського буття, створюючи твори, зрозумілі різним поколінням.

Як заявили представники журі Premio Laurentum на чолі з поетом Давиде Рондоне, твори Ольги Седакової «досконало виражають поезію як мандрівку до центру людського призначення, оновлюючи досвід нашого найбільшого поета Данте Аліг’єрі». У творчості Седакової наступництво поколінь і справді виражено якнайкраще – вона поєднує вікові традиції від середньовічних слов’янських церковних пісень до сучасного європейського неокласицизму. Український переклад книги Седакової вийшов у видавництві “Дух і Літера” у 2011 році.

Перша збірка віршів поетки «Ворота, вікна, арки» було видано в Парижі 1986 році; торік у Росії було видано чотиритомове зібрання творів Седакової, включно з перекладами (переклади на російську мову Данте, Франціска Ассизького, Емілі Дікінсон, Мартіна Гайдеґґера, Т. С. Еліота).

Нагородження лауреатів премії відбудеться в Римі 12 грудня.

 

znaki.fm

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики