Лауреати Національної книжкової премії США 2011

Джесмін Вард. Фото з сайту cleveland.com

Учора, 16 листопада, у США було оголошено імена переможців Національної книжкової премії. Нагороду в найпрестижнішій номінації «художня література» здобула письменниця Джесмін Вард за роман «Врятувати кістки» (Salvage the Bones).

У книзі йдеться про турботи сім’ї, яка зіткнулася з ураганом «Катріна» (літо 2005 року). Розповідає 15-річна вагітна афроамериканська дівчинка.

Джесмін Вард написала всього два твори, отож її лауреатство для багатьох стало несподіванкою. У своїй промові молода письменниця розповіла, що почала писати книжки на пам’ять про свого брата. Після його смерті Вард захотіла щось направду значуще в житті.

Крім Джесмін Вард, у короткому списку номінації «Художня література» фігурували ще четверо: Теа Обрехт («Дружина тигра»), яку називали фавориткою 2011 року, Ендрю Кривак («Тимчасове перебування»), Джулі Оцука («Будда в Аттиці») та Едіт Перлман («Бінокулярне бачення»).

У категорії «документальна література» премію здобув критик Стівен Ґрінблатт за книгу «Відхилення: як світ став модерним» (The Swerve: How the World Became Modern) про римського поета й філософа Лукреція, чию творчість заново «відкрили» у ХV столітті.

Національна книжкова премія (National Book Award) — одна з найпрестижніших літературних нагород США. Цього року її було вручено 62-й раз. Лауреати премії отримують бронзові статуетки та чеки на 10 тис. доларів.

За матеріалами Lenta.ru, nationalbook.org.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики