«Сутінки»: найкращі і найгірші водночас

Відома вампірська сага Стефані Маєр «Сутінки» очолила водночас рейтинги найкращих і найгірших книжок усіх часів за версією відвідувачів сайту Goodreads.

Рейтинг Goodreads формується наступним чином: користувачі виставляють оцінки прочитаним книжкам, обговорюють їх між собою й отримують на основі прочитаного рекомендації. Як виявилося, підліткова вампірська сага Стефані Маєр очолює водночас і список найкращих книжок усіх часів, і список найгірших. Більше того, як встановили розробники сайту, всі читачі «Сутінків» на Goodreads (їх загальна кількість – 880 тис. осіб) також поділяються на дві групи – або вони обожнюють книжки Маєр, або ж категорично їх не сприймають.

Крім того, адміністратори Goodreads здійснили й інші розрахунки: як виявилося, з усіх американських читачів найбільше прихильників таланту Стефані Маєр живе в центральних штатах, і жінок серед читачів «Сутніків» у 12 разів більше, ніж чоловіків. А зібравши всіх американських прихильників саги разом, можна було б заселити ними місто, більше, ніж Сан-Франциско.

Нагадаємо, що зовсім нещодавно авторка іншого популярного вампірського роману Енн Райс розкритикувала персонажів Стефані Маєр, назвавши їх несправжніми, неповноцінними, недовампірами. На репліку письменниці миттєво зреагували численні прихильники таланту Маєр.

За матеріалами znaki.fm, goodreads.com.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики