Пам’ятник Ульяненку поставили в борг

Олесь Ульяненко. Фото з сайту gazeta.ua

Українські митці й досі збирають гроші на пам’ятник Олесю Ульяненку, що його поставили тиждень тому на могилі письменника, на Байковому цвинтарі в Києві. Збором коштів керує 37-річний письменник Михайло Бриних.

“Зібрали уже 3,5 тис гривень, — зазначає М. Бриних. — Нам потрібно 8,4 тисячі, бо архітектор Ігор Муринець робив пам’ятник у борг і мусить розрахуватися за роботу. Якби не він, нічого б не було. Сам їздив різати граніт. З проханням пожертвувати звертаємося тільки до друзів. Дають хто 100, хто 500 гривень. Депутат Олесь Доній протягом останніх трьох днів ходив з шапкою по Верховній Раді, але жоден з нардепів не відгукнувся”.

Архітектор Ігор Муринець живе у Львові. Ульяненка називає своїм найкращим другом.
“Пам’ятник ще незавершений, — розповідає І. Муринець. — Залишилося облицювати внизу червоною плиткою. Я створив його композицію, поправив роботу. Основою є портрет Олеся. Його зробив скульптор Володимир Щур, якому належить Проня Прокопівна на Андріївському узвозі. Усе вийшло скромно – вертикальна і горизонтальна плити. Навіть не підписали, що це письменник — хто знає, той знає. Дали просто ім’я і роки. Портрет вийшов неокласичний”.

Gazeta.ua

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики