Кінокнига Альмодовара

Педро Альмодовар і Антоніо Бандерас із "архівами". Фото theestablishingshot.com

Відомий іспанський режисер Педро Альмодовар («Шкіра, в якій я живу», «Розімкнуті обійми», «Повернення», «Все про мою матір», «Погане виховання» тощо), який відкрив світові таких акторів, як Антоніо Бандерас і Пенелопа Крус, нарешті поділився з громадськістю своїми знаннями в царині кіно. Так, зовсім скоро у видавництві «Taschen» у серії «Film Series» з’явиться його власна монографія про кіно – «Архіви Педро Альмодовара» (The Pedro Almodóvar Archives).

Книжка відразу обіцяє стати раритетом, оскільки її наклад складає всього 500 примірників. Більше того, ці примірники особисто підписані самим режисером, а також містять світлину «улюблениці» «дядька Альмо» – головної героїні багатьох його робіт Пенелопи Крус в образі Мерилін Монро (у цьому образі акторка з’явилася у стрічці «Жінки на межі нервового зриву»). У книгу також вкладено унікальні фрагменти плівки з фільму «Повернення», головну роль у якому зіграла та ж сама Крус. Крім того, книгу ілюстровано багатим фотоматеріалом (понад 600 зображень), що його редактори видання відібрали з тих-таки архівів Педро Альмодовара. Частина фотографій раніше ніколи не була опублікована. А як додаток до «візуальної одиссеї», Альмодовар попросив багатьох відомих іспанських акторів написати підписи до світлин і невеличкі передмови до кожного з його фільмів.

Як відомо, в кіносерії відомого німецького видавництва «Taschen» раніше вже виходили друком «архіви» іншого артхаусного режисера – Інгмара Берґмана, а також – альбом фотографій і кадрів зі зйомок «Таксиста» Мартіна Скорсезе.

За матеріалами Znaki, Tashen.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики