Віднині поцілунки заборонено

Тепер шанувальницям Вайльда доведеться цілувати скло. Фото з сайту balancedimmunehealth.com

Пам’ятник на могилі Оскара Вайльда на цвинтарі Пер-Лашез у Парижі устаткували грубим захисним склом. Це було зроблено для того, щоби позбавити скульптурну композицію від згубної дії поцілунків численних прихильників письменника – за багато років пам’ятник вкрився жиром від губної помади.

Над могилою Вайльда звеличується крилатий сфінкс із каменю, зроблений скульптором Джейкобом Епстайном. До 1985 року сфінкс перебував у досить-таки непоганому стані, однак потім на ньому все частіше почали з’являтися «несанкціоновані» графіті, тож надгробок не раз із того часу чистили.

А наприкінці 90-х рр. прихильники Вайльда запровадили незвичайну традицію: вони стали цілувати надгробок, і за ці кілька років пам’ятник вкрився грубим шаром губної помади. І хоча барвник, що міститься в помаді, з часом випаровується, жирову основу на сфінксі все ж помітно.

Отож, до 111-річчя зо дня смерті Оскара Вайльда – 30 листопада 2011 року – сфінкса вирішили захистити склом. Проект реалізовано Ірландським культурним центром.

Оскар Вайльд помер у Парижі 1900 року. Письменника поховали на цвинтарі Байо, та через кілька років перепоховали на Пер-Лашез. Щороку могилу письменника відвідують тисячі прихильників із усього світу.

Lenta.ru
.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики