Мідянку на Шевченківську премію

Книжку переможця книжкового рейтингу «Акцент року 2008» Петра Мідянки «Луйтра в небо», що вийшла в серії «Бібліотека «ЛітАкценту» (К., Темпора, 2010), було висунуто на Шевченківську премію в царині літератури.

За визначенням Леся Белея, «Петро Мідянка – автор, якого не потрібно вводити у канон нашої поезії». Автор близько десяти поетичних збірок. Живе і працює на Закарпатті.

Разом із Петром Мідянкою, на здобуття премії було висунуто ще одного переможця книжкового рейтингу «ЛітАкцент року 2009»  Володимира Рутківського із трилогією про Джур Козака Швайки (К., А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га). Нагадаємо, що цього року в серії «Бібліотека «ЛітАкценту» вийшла нова книжка цього автора – дилогія «Сині води», яку один із перших критиків книжки назвав «хлоп’ячою насолодою».

Як повідомляв свого часу «ЛітАкцент», торік “офіційну” і “народну” Шевченківські премії отримав Василь Шкляр за роман «Чорний ворон».

Більше інформації про номінантів на премію – на офіційній сторінці Комітету з Національної премії України ім. Т. Шевченка.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики