Найгірший секс описав… Софокл?

Фото: seattletimes.nwsource.com

Премію Bad Sex In Fiction Award за найгірший опис сексу в літературі одержав американський письменник Девід Ґатерсон (David Guterson) за роман «Цар Ед» (Ed King).

«Цар Ед» — це новітня версія трагедії Софокла про царя Едипа, який убив свого батька й відтак одружився із власною матір’ю, а дізнавшись про свої гріхи, осліп і пішов із дому. За версією журналу Literary Review, образливий пасаж, властиво, і є тією «частиною, де мати кохається зі своїм сином». Дізнавшись, що він переміг у Bad Sex In Fiction Award, Девід Ґатерсон спокійно завважив, що не він вигадав найгірший секс, а, власне, сам цар Едип, отож він як письменник аніскілечки не здивований нагородою. Утім, сам Ґатерсон до Лондона по чесно зароблену премію так і не прибув, оскільки мешкає у Сполучених Штатах.

Девід Ґатерсон є автором бестселера «Сніг на кедрах» (Snow Falling on Cedars), екранізованого у 1999 році; головні ролі у фільмі зіграли Сем Шепард та Ітан Хоук. «Цар Ед» — п’ятий роман письменника. Трагедію Едипа перенесено в Сіетл кінця ХХ століття: маленького хлопчика віддають на всиновлення, згодом він стає одним із наймогутніших чоловіків у світі, вбиває свого батька й спить із власною матір’ю.

Критики довго сперечалися, який саме фрагмент із книги Ґатерсона є найгіршим описом сексу в літературі, зрештою, дійшли до висновку, що «описи гіперактивного інцесту в Ґатерсона є абсолютно нестерпними й загалом погані».

Як повідомляв раніше «ЛітАкцент», окрім Ґатерсона, за нагороду цього року «боролися» Стівен Кінґ зі своїм найновішим романом «22.11.63», а також – Харукі Муракамі із трилогією «1Q84».
Нагадаємо, що торік премію здобув Рован Сомервілль за свій другий роман «Її форма» (The Shape of Her).

За матеріалами BBC.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики