Забужко критикує ЗНО-2012 і Табачника

Оксана Забужко. Фото azh.com.ua

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України вилучило із зовнішнього незалежного тестування в наступному році твори про Голодомор.

Як повідомили у прес-центрі Центру досліджень визвольного руху, із тестів вилучено, зокрема, раніше обов`язкові твори Уласа Самчука “Марія” та Василя Барки “Жовтий князь”.

«У шкільній програмі для старшокласників обидва ці твори, що описують величезну трагедію українського народу – геноцид 1932-1933 років, рекомендовані для додаткового, тобто самостійного читання. І лише школярі з філологічним напрямом навчання обов’язково вивчають роман Уласа Самчука “Марія”. Вивчають, але у ЗНО про нього не згадано”, — повідомили у прес-центрі.

Письменниця Оксана Забужко обурена цим фактом: «Це манера кишенькового злодія-“тихушніка”, який орудує тихцем (а це взагалі стиль роботи нашого міністра освіти Дмитра Табачника), і як мавпа з годівнички тягає банани, так він по клаптику тягає в молоді ті складові української ідентичності і самосвідомості, які дражнять “русскій мір”», — сказала вона.

На думку О. Забужко, такі дії Міносвіти можна розцінити як “інтелектуальну крадіжку в загальнонаціональному масштабі”, яка має прирівнюватися до злочину проти України та її майбутнього.

“Вилучено саме твори, які не просто є зразками високохудожньої літератури, а присвячені одній із найбільших трагедій українців – Голодомору. Це є свідченням цілеспрямованої державної політики і продовженням спроб Дмитра Табачника приховати сторінки української історії”, — додав член Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. в Україні Володимир В’ятрович.

Нагадаємо, що на початку вересня Міністерство освіти і науки, молоді та спорту повідомило, що програма ЗНО-2012 з української літератури зазнала помітних змін. Зокрема, як зазначила прес-служба Міносвіти, “розширено зміст предметних умінь і навичок із теорії літератури, введено нові твори. Таким чином, вдалося збалансувати програму з української мови і літератури та привести її у відповідність до чинних програм загальноосвітніх навчальних закладів із цих предметів”.

У лютому цього року Міносвіти заявило, що в новому підручнику з української літератури за 11-й клас не буде роману Василя Барки “Жовтий князь”, натомість з’явиться розділ, присвячений російськомовним поетам.

УНІАН.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики