Карпа обурена діями Міносвіти

Ірена Карпа. Фото з сайту podcaster.org.ua

Із програми ЗНО з української літератури на 2012 рік забрали романи про Голодомор. Ані «Марії» Уласа Самчука, ані «Жовтого князя» Василя Барки в переліку обов’язкових творів немає. Своє обурення з цього приводу висловила відома українська письменниця Ірена Карпа. Про це повідомляє Центр досліджень визвольного руху.

У шкільній програмі для старшокласників обидва ці твори, що описують Голодомор 1932–1933 рр., рекомендовані для додаткового, тобто самостійного читання. І лише школярі з філологічним напрямом навчання обов’язково вивчають роман Уласа Самчука «Марія». Вивчають, але у ЗНО про нього не згадано.

Письменниця й музикант Ірена Карпа обурена цим фактом:
«З одного боку, факт страшенно обурює: якась недороблена банда недоумків намагається викликати загальнонаціональну амнезію — чи не занадто амбітне зазіхання?.. З іншого боку, така реакція режиму цілком очікувана. Реакція заляканих покидьків. Тільки-от нічого не вийде: режим зав’яне, як намочена газета, а людська пам’ять житиме. Хочете офіційного підтвердження — гляньте, скільки країн визнало факт геноциду. А потім уже й думайте, як відповідати на питання “ну у нас же общая історія?”…».

Нагадаємо, що раніше Оксана Забужко висловила своє вкрай негативне ставлення до таких дій Міністерства освіти й особисто міністра Дмитра Табачника.

Джерело: cdvr.org.ua.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики