«Короткий список» Шевченківської премії

Петро Мідянка. Луйтра в небо. — К.: Темпора, 2010. (Серія "БІбліотека "ЛітАкценту")

На здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2012 року до Комітету надійшло 30 подань. Нині стали відомі імена тих, кого Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка допустив до участі у третьому турі конкурсного відбору на здобуття найвищої Національної нагороди України. До «короткого списку» ввійшли 15 письменників, композиторів та художників України.

Серед претендентів на Шевченківську премію 2012 року – книга поезій переможця рейтингу «ЛітАкцент року 2008» Петра Мідянки «Луйтра в небо», що вийшла в серії «Бібліотека “ЛітАкценту”».

Разом із Петром Мідянкою, на здобуття премії було висунуто ще одного переможця книжкового рейтингу «ЛітАкцент року 2009»  Володимира Рутківського із трилогією про Джур Козака Швайки (К.: А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га). Нагадаємо, що цього року в серії «Бібліотека «ЛітАкценту» вийшла нова книжка цього автора – дилогія «Сині води», яка одержала цього року дві премії – Всеукраїнського рейтингу «Книжка року 2011» і «Книжка року BBC – 2011».

Подаємо номінантів у категорії «Література»:

Юрій Буряк. Збірка поезій «Коло навколо»

Валерій Гужва. Збірки поезій «Вежа» та «Порцеляновий янгол»

Мирослав Дочинець. Роман «Вічник. Сповідь на перевалі духу»

Петро Мідянка. Збірка поезій «Луйтра в небо»

Любов Проць. Збірка поезій «Група крові»

Володимир Рутківський. Історична трилогія для дітей «Джури» («Джури козака Швайки», «Джури-характерники», «Джури і підводний човен»)

Геннадій Щипківський. Роман у трьох книгах «Товтри»

 

Повний список дивіться на офіційному сайті премії.

“ЛітАкцент”.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики