Премію «Ярославового Валу» дістав Щербак

Щойно стало відоме ім’я лауреата премії «Ярославів Вал» 2011 року. Ним став Юрій Щербак із романом «Час смертохристів», що його у видавництві називають «найрезонанснішою літературною подією 2011 року». Рішення засновників премії – членів клубу «Ярославів Вал» – про відзначення роману Ю.Щербака було прийнято одноголосно. Про це повідомляє прес-служба клубу «Ярославів Вал».

Цей твір, який інспірував численні дискусії про те, що чекає Україну в майбутньому. Тому значення його виходить далеко ще й поза межі суто літературної події. Це похмуре пророцтво в дусі відомих романів Гакслі й Орвелла – як медичний діагноз для хворого організму. Багатий досвід політичного діяча, дипломата, науковця допоміг авторові створити унікальний художньо-філософський твір, жанр якого роман – антиутопія.

Письменниця Маріанна Кіяновська в передноворічному опитуванні «ЛітАкценту» так відгукнулася про найновіший роман Юрія Щербака:
«Мені здається, «Час смертохристів» — одна з найважливіших книжок останніх кількох років. Ю. Щербак — не такий глибокий і яскравий художник, як, скажімо, В. Рутківський, але він філософ та інтелектуал, і мені здається, в цьому випадку навіть добре, що така-ось антиутопія написана філософом та інтелектуалом».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики