Новинка в «Кур’єрі Кривбасу»: Ярослав Мельник

Щойно на полицях книгарень з’явився новий номер журналу «Кур’єр Кривбасу» за січень – лютий 2012 (№ 266-267). У ньому можна вперше прочитати повість Ярослава МЕЛЬНИКА «Телефонуй мені, говори зі мною», що незабаром вийде у складі окремої книжки письменника в серії «Бібліотека “ЛітАкценту”». Книжка «Телефонуй мені, говори зі мною» Ярослава Мельника стане шостим виданням нашої серії, що у 2011 році неодноразово була відзначена журі кількох престижних українських премій. Крім повісті, що дала назву всій збірці, до книги прози Мельника ввійдуть оповідання, повісті “Книга доль” і “Рояльна кімната”, а також роман “Іде вічно”.

Ярослава Мельника, людину химерної долі, закордонна критика називає містиком і неосимволістом, одним із найбільш таємничих письменників свого покоління. У книзі прози цього українського письменника, який мешкає в Литві, читач зіткнеться з гіпнотичним зсувом знайомої нам щоденної реальності, завдяки якому стає можливим духовне звільнення й вихід – через катарсис – в іншу, «паралельну» реальність.

Крім повісті Я. Мельника, у новому номері «Кур’єра Кривбасу» можна прочитати оповідання Євгенії КОНОНЕНКО „Альбіна”, роман Олексія ЖУПАНСЬКОГО „Лахмітник”, оповідання Тадеуша БОРОВСЬКОГО „Випробування концтабором” (переклад з польської Ігоря ПІЗНЮКА), цикл оповідань скандинавських авторів „Тепла проза з-над холодного моря” (загальна редакція перекладу Наталі ІВАНИЧУК), поезії Юрія БУРЯКА та Ігоря БОНДАРЯ-ТЕРЕЩЕНКА, вірші Наталі ГОРБАНЕВСЬКОЇ (у перекладі Валерії БОГУСЛАВСЬКОЇ). У ВИТОКАХ публікується драма у трьох діях „Скорбна симфонія” Юрія КОСАЧА. У SCRIPTIBLE листування Максима Рильського і Григорія Кочура (переднє слово та подача Максима СТРІХИ), статті Олени ГАЛЕТИ „Історія „на дому” і Марти ХОРОБ „Василь Стефаник у художній інтерпретації”. Олег КОЦАРЕВ у рубриці „Нові автори нового століття” знайомить із творчістю Алли МИКОЛАЄНКО, а Володимир ВАКУЛЕНКО-К. у рубриці „Рок-магістраль” перекладає поезії Ігоря ЛЄТОВА.

«ЛітАкцент».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики