Плани й амбіції MERIDIAN CZERNOWITZ-2012

Фото з сайту meridiancz.com

Третій Міжнародний поетичний фестиваль “MERIDIAN CZERNOWITZ” відбудеться 6-9 вересня 2012 року, як завжди, в Чернівцях. Про це в інтерв’ю виданню Gazeta.ua розповіла виконавчий директор фестивалю Ірина Вікирчак.

У 2012 році на фестиваль “MERIDIAN CZERNOWITZ” приїдуть поети з Німеччини, Австрії, Швейцарії, Польщі та Данії. З українських авторів будуть Юрій Андрухович, Ірена Карпа, Сергій Жадан, Оксана Забужко, Іван Малкович, Ігор Померанцев, Борис Херсонський.

“Програму фестивалю ми розтягнули на 4 дні (6-9 вересня), не буде паралельних подій, принаймні, поки що не плануємо. Уже є попередня програма, її можна переглянути у нас на сайті. Можливо будуть зміни, але основа вже є”, – розповіла Ірина.

Кілька заходів на фестивалі буде присвячено всесвітньо відомому тенору Йозефу Шмідту. Також заплановано вечір показу фільмів братів Квей із США (найвідоміший їхній фільм – “Вулиця крокодилів”, який американці зняли за оповіданнями Бруно Шульца).

У рамках книжкових проектів MERIDIAN CZERNOWITZ вийде вже традиційний альманах фестивалю. Цього разу він буде двомовний – українською і німецькою (до слова, на всіх заходах модерація також має бути двома мовами). Основний акцент організатори роблять на українській та німецькомовній літературі, оскільки, «ціль фестивалю – повернути Чернівці на культурну карту Європи».

Також вийде збірка перекладів Сергія Жадана, який зараз займається перекладом молодих німецькомовних поетів, сам упорядковує книгу з робочою назвою “Антологія німецької молодої поезії”.

Організатори обіцяють видати ще двох українських поетів, та їхні імена поки що тримають у секреті.

Крім того, MERIDIAN CZERNOWITZ планує запровадити стипендію для німецькомовних поетів та перекладачів з української на німецьку. “Стипендія є чотиритижневим перебуванням німецькомовного автора в Чернівцях. Він буде жити у квартирі з усіма зручностями у старій частині міста. Стипендія почнеться в серпні, щоб цей місяць перебування охоплював і наш фестиваль. Окрім власне можливості працювати в Чернівцях, забезпечимо ще й культурну програму. Також за бажанням гість зможе прочитати лекцію для студентів. Можливо, будуть виступи”, – розповіла Ірина Вікирчак.

Та найголовнішою «родзинкою» третього “MERIDIAN CZERNOWITZ” – освоєння “нових територій”. Так, за словами директорки фестивалю, у планах – жовтневий тур Юрія Андруховича Північною Америкою. Насамперед, Канадою, де проживає 1,3 млн. українців. Натомість Сергія Жадана хочуть послати у творче «відрядження» в Колумбію на Міжнародний фестиваль поезії “Меделін” у якості запрошеного автора.

За матеріалами Gazeta.ua.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики