Музей Стуса на межі зникнення

Василь Стус. Фото з сайту photo.i.ua

Єдиний у Донецькій області музей, присвячений поетові Василю Стусу, нині перебуває на межі зникнення. Його засновник, 75-річний пенсіонер Олег Федоров, вирішив подарувати музей державі, проте цю ідею ніхто не оцінив. Збору матеріалу про українського поета, який став жертвою тоталітарного режиму, пенсіонер присвятив 15 років свого життя.

Федоров 5 років листувався з родичами й друзями поета, щоб зібрати особисті речі, листи та рукописи віршів. А 10 років тому відкрив музей. Увесь цей час музей живе на кошти пенсіонера. «За цей час я забезпечував всі ці питання за рахунок своєї пенсії. У середньому на утримання музею в мене йшла половина пенсії», – скаржиться засновник і власник музею Олег Федоров.

За свою пенсію Олег Федоров орендує дві кімнати в гуртожитку та оплачує комунальні послуги. Зарплату методисту музею допомагають платити спонсори. Обласні чиновники, до яких людина звернулася з пропозицією взяти музей під свою опіку, направили його до місцевих – у Горлівку, де розташований музей.

«Ми прорахували, що це десь 170 тисяч на рік. Кошти, що їх виділили на культуру на рік, уже були раніше розподілені й розписані по культурних установах. Це не дуже великі кошти, але їх потрібно в бюджеті шукати», – зазначила начальник відділу культури Горлівської міської ради Тамара Хархадінова.

Міська рада Горлівки запропонував пенсіонеру здати експонати до місцевої бібліотеки, але з цим не погоджуються працівники музею. Пенсіонер шукає для свого музею небайдужих господарів.

Нагадаємо, що раніше Василя Стуса хотіли позбавити звання Героя України, однак Вищий адміністративний суд України визнав законними оскаржені укази Президента про присвоєння звань Героїв України поетові Василю Стусу й композиторові Володимиру Івасюку.

RegioNews.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики