На Дніпрі встановлять пам’ятник гоголівському «птахові»

Фото: istpravda.com.ua

Комісія Київради з питань власності підтримала пропозицію зарахувати до комунальної власності територіальної громади Києва один із биків підірваного мосту через Дніпро, щоби встановити там пам’ятник. Про це повідомив автор пропозиції, голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець, – пише «Українська правда. Історична правда».

Це необхідно було зробити для втілення ідеї «Студії творчих ініціатив», яка запропонувала встановити на бику скульптуру «Рідкісний птах», що увічнить фразу українського письменника Миколи Гоголя про ширину річки Дніпро.

«Комісія підтримала ідею ще влітку 2011 року, – заявив Бригинець. – Тепер, коли питання власності на бик мосту узгоджено з профільною комісією Київради, прийняття ряду рішень щодо оформлення всіх необхідних документів піде швидше. Хотілося б завершити проект до Євро-2012».

На думку депутата, згадки про «…птаха» з’являться у програмі річкових екскурсій по Дніпру. Можливо, навіть на її тлі фотографуватимуться молодята, які мають звичай приїжджати до пам’ятника засновників Києва.

Ідею встановити на одному з биків підірваного у вересні 1941 року ланцюгового мосту (Миколаївський, імені Євгенії Бош) пам’ятник «рідкісному птахові» було озвучено в липні 2011-го.
Гоголь, описуючи Дніпро, писав у творі «Вечори на хуторі поблизу Диканьки»: «Чудовий Дніпро при тихій погоді, коли вільно і плавно мчить крізь ліси й гори повні води свої. Ані ворухнеться, ані загуркотить… Мало який птах долетить до середини Дніпра…»

Джерело: «Українська правда».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики