Винничука звинувачують у порнографії

Юрій Винничук. Фото Макса Руденка

Народний депутат Леонід Грач звернувся до Генеральної прокуратури з проханням вжити заходів реагування на творчість письменника Юрія Винничука. У ньому нардеп звинувачує митця в порнографії. Про це повідомляє Gazeta.ua, посилаючись на керівника Інституту політичних, соціологічних і маркетингових досліджень Володимира Бондаренка.

«Леонід Іванович звернувся до Генпрокуратури за нашим листом, – каже політолог. – Це не перше його подібне звернення. Недавно він ще з трьома народними депутатами написав листа з приводу діяльності порноактриси Анастасії Гришай. Було порушено кримінальну справу, й актриса втекла до Чехії, де просить політичний притулок. Щодо творчості Винничука, звернення було проілюстроване багатьма його творами, серед яких порнографічний і некрофільський вірш “Так ніхто не кохав”. Наші дії підтримує також академік Микола Жулинський».

За словами Бондаренка, до депутатського звернення додана думка лауреата Шевченківської премії Романа Іваничука: «Мені, досвідченому в житті, жінках і сексі чоловіку, гидко читати… відверто брудні порнографічні екзерсиси Винничука… Начитавшись такого, і жінки не захочеш. Автор, може, психічно,хворий…», – каже Іваничук.

«Особливо вразив нас недавній виступ Винничука на вечорі “Ніч еротичної поезії” в рамках книжкового ярмарку “Медвін”, – говорить далі Бондаренко. – Він прочитав свій вірш “Убий підараса” із натяками на чинну владу із закликом усунути її у неправовий спосіб. Потрясло запрошення ним на сцену 15-річної Марти Брижак зі словами: “А тепер послухайте, чому навчають у львівських школах”. І дівчина в короткій спідничці з двома косичками почала читати твори із триповерховими матюками. Вважаю, що такої розгнузданості вчать не викладачі львівських шкіл, а розбещенська творча діяльність самого Винничука, який відверто хизується своєю аморальною поведінкою».

Володимир Бондаренко не вважає звернення до Генпрокуратури посяганням на свободу творчості.

«Ми цінуємо справді високохудожні твори Винничука, його діяльність по популяризації Львова, публікації легенд цього давнього міста. Але поширення порнографії й розпалювання ворожнечі між людьми та насилля має переслідуватися за законом», – зазначає політолог.

Джерело: Gazeta.ua.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики