«Їжак» збирає рецензії

Літературна премія «Великий Їжак» повідомила про початок прийому дитячих рецензій на книги сучасних українських дитячих письменників.

В оргкомітеті «Великого Їжака» переконані, що добру рецензію на книжку, яка сподобалася, може написати кожен. А тому до написання рецензій запрошуються як «досвідчені» автори, рецензенти й критики, так і школярі. Учнів запрошують писати відгук на книгу або рецензію — розгорнуту анотацію.

Також на сайті наголошують, що «рецензент — у певному сенсі “першопроходець”, він займається в першу чергу новинками, про які ще ніхто (чи майже ніхто) не писав, щодо яких ще немає усталеної думки. Тому твір потрібно розглядати в контексті актуальності, сучасного життя і сучасного літературного процесу, оцінюючи його як нове явище. Така злободенність є важливою ознакою рецензії». Також зазначено, що «критика не вивчає літературу, а оцінює її, мета рецензента — сформувати серед читачів певне виражене ставлення до тих чи інших письменників, активно впливати на розгортання літературного процесу».

Детальніше про те, як писати рецензію та відгук на книжку – на сайті «Великого Їжака».

Нагадаємо, що літературну премію «Великий Їжак» було засновано восени 2011 року. Вперше її вручатимуть наприкінці травня 2012 (далі – щороку 1 червня, у День захисту дітей).

До складу журі сезону 2011-2012 рр. увійшли Леся Демська-Будзуляк, Іван Андрусяк, Тетяна Щербаченко, Оксана Приходько, Оксана Кротюк, Тетяна Качак і Маріанна Кіяновська. Довгі списки премії буде оголошено 28 лютого 2012 р.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики