«Дівчину з тату дракона» заборонили в Індії

Кримінальний трилер «Дівчина з тату дракона» (2011), знятий за мотивами першої книги з трилогії Стіґа Ларссона «Міленіум», заборонили показувати в індійських кінотеатрах. Про це повідомляє британське видання The Guardian.

Причиною названо відмову режисера Девіда Фінчера вирізати з фільму «непристойні» сцени. Зокрема, індійський Центральний комітет з питань сертифікації кінопродукції (India’s Central Board of Film Certification), що його в народі називають Комітетом цензури (Censor Board), наполягав на тому, щоб зі стрічки було вилучено 5 сцен, включно з двома, де головні герої (їхні ролі виконують Деніел Крейґ і Руні Мара) кохаються, а також сценою брутального зґвалтування головної героїні Лізбет Саландер її офіційним опікуном.

Утім, режисер Девід Фінчер відмовився будь-що змінювати у фільмі, тож індійську прем’єру «Дівчини з тату дракона» (The Girl with the Dragon Tattoo), заплановану на 10 лютого 2012 року, було скасовано. «Комітет цензури вирішив, що фільм у тій формі, в якій його пропонують, є непридатним для публічного показу. Оскільки ми підтримуємо й захищаємо бачення режисера, ми дотримуватимемося приписів комітету», – йдеться в офіційному повідомленні компанії Sony Pictures.

Нагадаємо, що фільм «Дівчина з тату дракона» є другою екранізацією відомого бестселера Стіґа Ларссона «Міленіум»; на всіх афішах до фільму є примітка про обмеження для глядачів віком до 18 років. Стрічка з’явилася у прокаті наприкінці 2011 року й одразу стала лідером прокатів. Нещодавно її також було номіновано (5 разів) на премію Оскар. Трилогія, за першою частиною якої було знято скандальну стрічку, вже кілька років тримається у списках бестселерів кількох країн; крім того, трилогія Ларссона ввійшла до списку зі 100 бестселерів 2011 року за версією The Guardian.

За матеріалами The Guardian.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики